O Firmie :: Kominy :: Cennik :: Gdzie jesteśmy :: Galeria :: Kontakt

Wybierz pozycję menu aby zobaczyć opis !

Napisz do nas

Masz pytania ? Napisz !!!NASZE KOMINY


Jesteśmy producentem pełnej gamy elementów kominowych ze stali szlachetnej(kwasoodpornej).
Produkujemy dwa typy systemów kominowych:

SYSTEMY JEDNOŚCIENNE (WKŁADY DO ISTNIEJACYCH KOMINÓW CERAMICZNYCH)
SYSTEMY DWUŚCIENNE (KOMINY OCIEPLANE STOSOWANE NA ZEWNĄTRZ BUDYNKÓW)Systemy jednościenne, popularnie nazywane wkładami kominowymi stosuje się w celu ochrony ścianek istniejącego już w budynku tradycyjnego komina ceramicznego.
W nowoczesnych kotłach na gaz, olej opałowy, ale także węgiel czy miał w wyniku dużej sprawności odbioru ciepła, występuje niska temperatura spalin. Chłodne spaliny nie zdążą opuścić komina, lecz skraplają się na jego ściankach, w wyniku czego dochodzi do zniszczenia cegły i przedostania się kondensatu(skropliny spalin) do pomieszczeń.
Wkład kominowy ze stali kwasoodpornej zabezpiecza przed tym zjawiskiem.


Komin dwuścienny umożliwia budowę kotłowni przy braku komina ceramicznego, oraz eliminuje potrzebę budowy takiego komina. Każdy element takiego komina składa się z dwóch płaszczy wykonanych ze stali kwasoodpornej, pomiędzy którymi znajduje się specjalny materiał izolujący(mineralny).

Nasze kominy produkowane są z najlepszych materiałów znanych światowych hut stali z takich krajów jak Szwecja, Niemcy, Francja czy Słowenia.
Elementy jednościenne i płaszcz wewnętrzny elementów dwuściennych wykonujemy z blachy stalowej kwasoodpornej o grubości od 0,5 do 1.0 mm, ze specjalnego gatunku przeznaczonego tylko do produkcji wkładów kominowych.
Symbol: 14404 wg PN-71/H-86020 - 00H17N14M2

A płaszcz zewnętrzny z blachy stalowej kwasoodpornej
Symbol: 1,4301 wg PN-71/H-86020 - 0H18N9

Co roku wprowadzamy nowe produkty i modyfikujemy naszą gamę kominów aby sprostać państwa oczekiwaniom.
Jesteśmy przygotowani do wykonywania nietypowych elementów kominowych o dowolnych wymiarach i średnicach.
Nasi przedstawiciele doradzą jak rozwiązać państwa problem w najbardziej profesjonalny i dogodny sposób. Zapraszamy do odwiedzenia naszych punktów handlowo-konsultingowych w Zamosciu, Lublinie i Tomaszowie Lubelskim.


   
Nowak-Kominy Copyright © 2008